Home   >>   Apie mus
Mokyklos gyvenimas PDF Spausdinti El. paštas

 

Ir vėl šaltinėlis...

Kovo 23 dieną mokyklos koridoriuose kaip pavasario šaltinėlio čiurlenimas suskambo pradinukų balsai. Pas mus atėjo mūsų mažieji kaimynai – darželio- mokyklos „Margaspalvis aitvarėlis“ mokinukai su savo mokytojomis. O mes, laukdami jų, surengėme jau tradicinį užsiėmimą „Mokomės amatų“. Mažieji buvo mokomi jaunos, bet žinomos liaudies menininkės Agatos Granickos pinti verbas. Kiek džiaugsmo, kai verbos buvo pagamintos. Visos skirtingos ir visos gražios. Vėliau vaišės, valgyklos darbuotojos prikepė labai skanių bandelių. Mokinukai išėjo patenkinti, savo rankutėmis sukūrę Verbų sekmadieniui verbą.

Nuoširdžiai dėkodami mokyklos – darželio „Margaspalvis aptvarėlis“ bendruomenei, galime pasakyti, kad ir mūsų mokyklai tokie susitikimai malonūs – tai ateities šaltinėlis ir susitikimo džiaugsmas.

 

O paskutinis skambutis suskabo vėl...

Greit bėgantis laikas priminė, kad mūsų trečiakursiai jau baigė mokslus, įsigijo brandos atestatus, išmoko specialybės gudrybių, beliko praktika gamyboje ir egzaminai.

Gražiai pasipuošę ir iškilmingai nusiteikę trečiakursiai, besišypsantys mokytojai, pritilę pirmo kurso mokiniai.

 

Trečiakursių programa tikrai meniška, nuoširdi padėka mokyklai ir mokytojams, auklėtojai. Mokytojų širdis džiugino gražiai išaugintas jaunimo būrys, prisiminė, kokie jie buvo pirmame kurse. Suskamba paskutinis skambutis. Pirmakursiai išsako linkėjimus vyresniesiems draugams ir linki jiems sėkmės atliekant praktiką ir laikant egzaminus.

 

Gyvenkime sveikiau

Vasario 25 d. mokykla gyvena neįprastai: diena, skirta sveikos gyvensenos įgūdžiams ugdytis. Kiekvienas žmogus svajoja apie laimingą gyvenimą, ypač jaunas. Svarbiausia sudėtinė laimės dalis - gera sveikata. Sveikata – ne tik likimo dovana, bet ir gyvenimo būdas, kurio galima išmokti.

Sveikos gyvensenos renginys, tapęs jau tradiciniu, šiemet prasidėjo paskaita - seminaru jaunimui ir mokytojams „Jaunimo traumų priežastys, pasekmės. Fizinis ir psichologinis smurtas“. Kompetentingas mokymų vadovas, puikiai bendraujantis su klausytojais, psichologas Mindaugas Balsys. Mokiniai greit įsitraukia į pokalbį, daug klausinėja, diskutuoja.

Vis tik praktiniai veiksmai ypač svarbūs. Mokiniai ir mokytojai dalyvauja šiaurietiškame ėjime, vyksta įspūdingos ‚ruonių‘ maudynės. Džiugu, kad kasmet ‚ruonių‘ gretos didėja. Vėliau koncertas, kurio tema –higienos įgūdžiai, judėjimas, inscenizacija apie daržovių naudą. Vėliau ekologiškų patiekalų konkursas „Sveikas maistas – sveikas aš“, higienos žinių loterija. Visose veiklose dalyvavo mokiniai, mokytojai, mūsų valgyklos , mokyklos - darželio „Margaspalvis aitvarėlis“ darbuotojai, „Tatjanos dvaras“ savininkė.

Sveikos gyvensenos įgūdžius svarbu ugdytis kiekvieno amžiaus žmogui, ypač tai svarbu vaikams ir jaunimui.

 

Lietuva, žydėk kaip lelija!

Mokykla šventiškai papuošta. Visa bendruomenė: mokiniai, darbuotojai, mokiniai, mokytojai susirinko iškilmingai paminėti Vasario 16 – osios. Salėje vyko projekto pristatymas – integruota istorijos, lietuvių kalbos, muzikos pamoka. Rengdami pristatymą, mokiniai kūrė sveikinimus Lietuvai. Vieno iš sveikinimų žodžius pasirinko kaip šventės pavadinimą, Parengė plakatą, iškirpo širdeles, kuriose įrašė linkėjimus savo Tėvynei. Iškilmės prasidėjo „Tautiška giesme“. Istorijos mokytojas demonstravo parengtą pateiktį apie sudėtingą kelią į Nepriklausomybę. Mokiniai skaitė lietuvių poetų eiles, dainavo patriotines ir liaudies dainas.

 

 

Užgavėnės, pažymėtos Valentino ženklu

Pakvipo pavasariu, vis dažniau džiugina saulutė, o kalendorius jau priminė, kad atėjo Valentino diena ir Užgavėnės. Iniciatyvūs mokiniai ir mokytojai suorganizavo įspūdingą renginį. Mokykloje daugybė širdelių. Juk prasmingiausias žodis žmogaus gyvenime – meilė. Šventė prasideda persirengėlių eisena, muzika. Čigonės buria meilę, žada daug laimės. Persirengėliai vaišinami saldainiais. Visiems užtenka blynų, žagarėlių. Žaidimai, sportinių gebėjimų išbandymai, sumanumo, vikrumo demonstravimas, įsimylėjėlių varžytuvės susieti su Užgavėnių tradicijomis. Taip linksmai ir įdomiai praėjo pavasarį žadančios šventės.

 

KONKURSAS „Geriausias Jaunasis Automechanikas 2014“

 

Prasminga šventė

Jau ir auksaspalvis rudens mėnuo – spalis, tačiau mokykloje – pavasario nuotaika. Buvusių II - ųjų kursų mokiniams iškilmingai įteikiami brandos atestatai. Egzaminai išlaikyti jau seniai - vasarą, bet liko dar vieni mokslo metai šioje mokykloje, todėl grupių vadovų ir mokinių pageidavimu atestatų įteikimas buvo numatytas spalio 22 dieną.

Į šventiškai papuoštą salę susirinko pasipuošę abiturientai, grupių vadovai, mokytojai, draugai.

Įteiktas svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime dokumentas – brandos atestatas. Skamba daug prasmingų, nuoširdžių žodžių ir linkėjimų. Abiturientai dėkojo mokytojams, grupių vadovams, tėvams, dainavo pamėgtas dainas. Ši įspūdinga šventė išliks ilgam kiekvieno abituriento atmintyje.

 

Rugsėjo pirmoji – ypatinga šventė

Rugsėjis kasmet žymimas ypatingos šventės - rugsėjo pirmosios - ženklu. Skambučio aidas sklinda po visą šalį ir grįžta atsiliepdamas kiekvieno žmogaus širdyje.

Į mokyklos aktų salę sugužėjo vyresnių kursų mokiniai ir naujokai – pirmakursiai, jų tėvai ir globėjai, mokyklos absolventai, svečiai, juos pasitiko gražus mokytojų kolektyvas. Iškilmingai įnešama mokyklos vėliava, skaitomi atsiųsti sveikinimai. Nuoširdžiai kalbama apie praėjusių mokslo metų pasiekimus, džiaugiamasi gerais ir kūrybingais mokiniais. Mokiniams už aktyvią veiklą, gerus mokymosi rezultatus įteikti padėkos raštai. Mokytojams dėkojama už ypač prasmingą kasdienį ugdymo darbą. Visiems linkima sveikų, darbščių ir sėkmingų 2014 – 2015 mokslo metų.

 

Džiaugiamės ir liūdime

Birželio 30 – oji. baigėsi pirmas vasaros mėnuo, kai kuriems mūsų mokyklos mokiniams – mokslas, asmens įgytų kompetencijų vertinimas...

Šios dienos laukė baigiamųjų kursų mokiniai. Į gražiai papuoštą aktų salę gauti mokslo baigimo ir kvalifikacijos įsigijimo dokumentų susirinko šių metų absolventai, mokytojai, tėvai, jaunesni draugai. Šių metų šventė ypatinga: mokykla 2013 m. pažymėjo garbingą savo veiklos 60 – ąjį jubiliejų. Pasikeitė ne viena mokytojų, mokinių, darbuotojų karta. Mokyklos tikslas išlieka tas pats – parengti kvalifikuotą specialistą, išauklėti garbingą, teisingą, gerą, sąžiningą žmogų.

 

Svarbiausia iškilmių dalis – įsakymas dėl kvalifikacijos suteikimo. Vėliau – jaudinantys sveikinimai, grupių vadovų šilti ir nuoširdūs žodžiai, padėkos. Džiugu, kad galima pradėti darbą, gyventi savarankiškai, o kartu liūdna – išsiskyrimas su mokykla, draugais, mokytojais.


Džiugu susitikti vėl...

Mūsų mokykla jau dešimt metų bendradarbiauja su Ostrudos profesinio mokymo centru (Lenkija). Tai graži, ilgametė draugystė, kurios pagrindas - metodinė bei projektinė veikla. Mūsų ir Ostrudos mokiniai pradėjo bendrą veiklą – projektą „Žmonės ir likimai“. Projektas susilaukė gražaus apibendrinimo: įvyko šeimų susitikimo vakaras ir leidinio pristatymas. Buvo nuspręsta projektą tęsti. Iki šiol jis tęsiamas etapais ir toliau yra aktualus. Beveik nuo bendradarbiavimo pradžios vyko jaunimo grupių mainai praktikoms atlikti.

 

Kartu su Ostruda ir Osterode am Harz (Vokietija) įvykdėme matematinį daugiašalės partnerystės projektą. Nuo aštuonerių metų dalyvaujame „Mozūrų ir Vilniaus regionų kulinarijos tradicijos“. Jaunimas mėgsta šokti ir piešti. Todėl mokyklų bendruomenė pradėjo dar du projektus „Žmogus peizaže“ ir „Šiuolaikinio šokio magija“.

Gegužės 21 – 23 d. mūsų mokykloje viešėjo 22 mokinių, 5 mokytojų ir 6 šeimų grupė. Dirbome iš karto trijuose projektuose: „Žmonės ir likimai“, „Mozūrų ir Vilniaus regionų kulinarijos tradicijos“ ir „Šiuolaikinio šokio magija“. Tokie projektai labai reikalingi šiuolaikiniam jaunimui. Laisvalaikiu vyksta kultūrinis svečios šalies pažinimas, susirandama draugų, įsigyjama pasitikėjimo. Visiems džiugu susitikti vėl...

 

„Metų“ ir istorijos įvykių erdvės rate

Lietuvoje 2014 m. – K. Donelaičio 300 - ieji jubiliejiniai metai. Daug vykstančių renginių pažymėti Donelaitiados ženklu. Mūsų mokykloje kovo 7 d. vyko integruotas, gražus ir prasmingas renginys, skirtas K. Donelaičio metinėms ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Nijolė ir Teresa (II mais kursas) sukūrė menišką skelbimą.

„Metraštininkas“ iškilmingai perskaito poeto gimimo metus, vietą, šeimos sudėtį. Renginio vedėjai Justina ir Edvardas (II mais kursas) sveikina susirinkusiuosius:

„Sveiks, svieteli margs, šventes pavasario šventęs,
Sveiki ir Jūs, mokytojai, mokiniai ir kiti žmonės,
Sulaukę K. Donelaičio 300 metų jubiliejaus ir Lietuvos
Nepriklausomybės atkūrimo dienos švenčių „

Lietuvių kalbos mokytoja pasakoja apie Mažąją Lietuvą, rodo scenoje išdėstytus buities apyvokos daiktus, apibūdina poetą kaip asmenybę, demonstruodama skaidres, kalba apie jo gyvenimą ir kūrybą. II mais kurso mokiniai deklamuoja „Metų“ ištraukas ir - kitų poetų eiles apie K. Donelaitį.

Renata (II tur kursas) skaito pranešimą apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Skaidrėse ir filmuotoje medžiagoje stebime įsimintinus Lietuvos žmonėms įvykius. Šventė žiūrovams labai patiko.

 

Užgavėnės mokykloje

Kovo 4 dieną nuotaikingas skelbimas kvietė mokinius, mokytojus, darbuotojus ir vietinius gyventojus švęsti Užgavėnių. Persirengėliai dainomis, gražiomis kalbomis sveikino klasių, kabinetų šeimininkus, prašydami saldumynų ar pinigėlių. Vėliau visi nuskubėjo į mokyklos kiemą. O ten laukė žaidimai, rateliai, būrimai, linksmos sportinės varžybos. Visi vaišinosi blynais. Aišku, svarbi Kanapinio ir Lašininio kova, bet ypatinga apeiga – Morės deginimas.

Šią gražią šventę parengė kaimo turizmo ir virėjų specialybės mokiniai.

 

 

Sveika gyvensena – kiekvieno žmogaus rūpestis

Mokykloje susiklostė graži tradicija – organizuoti sveikos gyvensenos dienas. Vasario 25-26 dienomis vyko sveikos gyvensenos renginiai. Mokiniai, mokytojai, darbuotojai, Pagirių gimnazijos ir Vaidotų pradinės mokyklos – darželio atstovai bei vietinė bendruomenė dalyvavo propaguojant sveiko gyvenimo būdą. Vyko įdomios paskaitos, šiaurietiško ėjimo pratybos, „ruonių“ maudynės, koncertas, sveiko maisto patiekalų konkursas.

Esame dėkingi Visuomenės sveikatos biuro atstovams, rėmėjams bei sveikatos priežiūros specialistei Veronikai Kardienei už iniciatyvumą bei sveikos gyvensenos renginių organizavimą.

 

 

Tu mažutė,

Tu telpi visa į Čiurlionio

Karalių delnus...

Mokyklos bendruomenė pakiliai paminėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Mokiniai sukūrė gražų skelbimą, kviesdami visus dalyvauti šventėje. Į gražiai papuoštą salę susirinko mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai, darbuotojai. Istorinė praeitis ir dabartis susipynė pasisakymuose, filmuotoje medžiagoje. Mokiniai skaitė pranešimus, dainavo, deklamavo. Parengti šventę padėjo istorijos, lietuvių kalbos, muzikos mokytojai.

 

 

Apklausa

Kokios informacijos ieškote mūsų svetainėje?
 

Galerija

vtvzum_zapusty_001

Kas online?

Mes turime 6 svečius online

Kontaktai

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla

Parko g. 2
LT-14147 Baltosios Vokės k.,
Vilniaus raj., Lietuva

Tel.: +370 5 235 22 23
+370 5 235 22 10

El. paštas: vtvzum@zebra.lt