Išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką

Kaimo turizmo organizatoriaus specialybės, antro kurso mokiniai su mokytoja  suplanavo pamoką neįprastoje aplinkoje. Saulėtą rugsėjo dieną išvyko į Dzūkijos nacionalinį parką. Tikslas buvo susipažinti su parko gamtinėmis sąlygomis, augalija, gyvūnija, etnokultūra, gamtos paminklais.

Pirmiausia mokiniai Marcinkonių etnografinį muziejų, kuriame sužinojo apie dzūkų gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, amatus.

Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Marcinkonyse susipažino su parko gamtinėmis vertybėmis, vėliau keliavo po Dzūkijos nacionalinį parką, aplankė Čepkelių rezervatą, Ūlos akį. Mokiniai sužinojo, kas yra pelkė, kokios spalvos joje vyrauja, skanavo bruknių, spanguolių. Daug sužinojo apie retus ir saugomus augalus, grožėjosi  gamta.

Kelionės tęsinys – Ūlos akis. Čia mokiniai sužinojo, kad tai yra versmė. Šis skaidrus, geležies skonį turintis šaltinis trykšta iš gilesnių požeminio vandens sluoksnių.

Česukai – kaimas Varėnos rajono vakarinėje dalyje, Dzūkijos nacionaliniame parke, Merkio kraštovaizdžio draustinyje. Netrukus apsilankė ir ten. Grožėjosi Merkinės piramidės kupolu. Stebinanti kupolo akustika: giedančio šios sakralinės vietovės įkūrėjo balsas kartu priminė ir vargonų muziką, ir choro giedojimą.

Ši smagi, pilna įspūdžių ekskursija – tai pažintis su dar vienu unikaliu Lietuvos kampeliu – Dzūkija. Kelionė praplėtė mokinių akiratį ne tik ekologiškai, bet ir ugdė jų tautiškumą. Mokiniai suvokė, kaip svarbu saugoti gamtą.

Diena pralėkė akimirksniu, palikdama vien puikius įspūdžius.