Home   >>   Bendrasis ugdymas   >>   Plany działu nauczania początkowego
PDF Drukuj Email

Atsiprašome, šiuo metu informacija yra ruošiama.

Przepraszamy, informacja w przygotowaniu.

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

 

 

 

Mokslo metų baigimo šventė

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai. Gegužės 29 d. nuaidėjo paskutinis šių mokslo metų skambutis, išlydėjęs pradinių klasių mokinius į valiūkišką, margaspalvę vasarą. Mokyklos direktorius V. Kazlauskas pasidžiaugė mokinių pasiekimais, patiems geriausiems įteikė padėkas už puikų mokymąsi, ketvirtokams- pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir visai mokyklos bendruomenei padovanojo po savo kūrybos eilėraščių rinkinį “Gėlių pasakos“. Tai edukacinis eilėraščių rinkinys, kuriame taikomas integruotas potyriminis mokymas, suteikiantis vaikams žinių apie gimtąją kalbą, gamtą, istoriją, tradicijas ir etnografiją. Džaugiamės labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ 50 –ies knygų dovana mokyklai. Džiugiai-su dainomis ir šokiais- vaikai pasitiko vasaros atostogas. Linkime turiningo poilsio, saugių išvykų, įspūdžių kupinos ir tikimės, jei ne saulės, tai šypsenų sušildytos vasaros.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menų šventė „ Vilniaus jovarai“

Saulėtą gegužės 19 d. mokiniai dalyvavo menų šventėje „ Vilniaus jovarai“ , kuri vyko kaimyninėje Juodšilių „ Šilo“ gimnazijoje. Šventė skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Mūsų mokyklos mokiniai atliko programą „ Mano gimtinė- Lietuva“. B. Brazdžionio „ Lietuvos vardas“ deklamavo 3 kl. mokinė A. Savickytė, džiaugsmingai skambėjo daina „ Mano gimtinė“ 2 –os ir 3-os klasių mokinių lūpomis , smuiku lietuvių liaudies dainą „ Kai aš mažas buvau“ griežė ketvirtokas O. Marcinkevič.

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos pradinių klasių mokytojos metodininkės Bronės Ušackienės

 

 

Pirmokai - bibliotekoje

Gegužės 15 d. pirmokams lietuvių kalbos pamoka vyko Vaidotų bibliotekoje. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo bibliotekos patalpą, pasidomėjo joje esančiomis knygomis. Vartė, ėmė čia pat skaityti. Bibliotekos vedėja papasakojo, kaip elgtis bibliotekoje, į ką atkreipti dėmesį, kaip rasti sau reikalingą knygą. Vaikai noriai ėmė knygas, pasižadėjo perskaityti ir ateiti vėl į biblioteką. Labiausiai mokiniams patiko, kad gavo pirmąją skaitytojo kortelę. Grįžę į klasę laimingi ir patenkinti pirmokai skubėjo parodyti atsineštas knygeles vyresniems mokyklos draugams, o vėliau ir tėveliams. Kaip smagu, kad jau mokame skaityti!

 

 

 

 

 

 

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Vida Aukštuolienė

Nuotraukos autorės

 

 

Svečiuose muzikos mokyklos mokiniai

Džiaugiamės sulaukę svečiuose šaunios Pagirių muzikos mokyklos bendruomenės narių. Gegužės 8 d. į mokyklą atvyko nemažas jaunųjų atlikėjų ir jų mokytojų būrelis. Vaikai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir jų skleidžiama muzika, klausėsi parengto koncerto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos pradinių klasių mokytojos Sonatos Kiseliauskienės

 

 

Sveikiname ketvirtoką Luką Vienažindį

Skubame pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos pradinukas Lukas Vienažindis didžiuliame Lietuvos ketvirtokų būryje tarptautiniame „Pangea 2017 m.“ matematikos konkurse laimėjo antrą vietą. Balandžio 6 d. Vilniaus „ Internacional Meridian Scool“ mokykloje visi prizininkai buvo apdovanoti prizais ir diplomais. Sveikiname Luką ir linkime toliau realizuoti savo gebėjimus.

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos autorės

 

 

Išvyka į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą

Kovo 24 d. pirmos klasės mokiniai vyko į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą. Žiūrėjo interaktyvų spektaklį ,,Raudonkepurė“. Spektaklis buvo pateiktas kitaip, nei esame įpratę – vaikai patys mėgino dalyvauti jame, piešė tiesiai ant grindų patogiai pritūpę ir gavę po flomasterį. Aktoriai buvo įsitaisę tarp žiūrovų ir todėl iš kart buvo lyg nematomi. Labai sužavėjo šešėlio šokis. Patiems norėjosi šokti su veikėju, kartoti jo judesius. O vilkas buvo toks neįprastai didelis, kad kėlė didelę baimę. Spektaklis paliko didelį įspūdį. Džiugu, kad į renginius vyksta ir tėveliai. Dėkojame pirmokės Paulinos mamai. Visi grįžome laimingi ir gerai praleidę laiką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Vida Aukštuolienė

Nuotraukos autorės

 

 

Netradicinė pamoka

Sausio 25 d. pradinių klasių mokiniai buvo išvykę į Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų. Vyko netradicinė pamoka apie kino filmų įgarsinimą. Netradicinę pamoką pravedė muziejininkas, kino garso režisierius Vidmantas Kazlauskas. Triukšmas - šį žodį dauguma mūsų supranta kaip nemalonų reiškinį, kurio reikia atsikratyti. Kine gi – tai terminas, reiškiantis visus garsus, išskyrus kalbą ir muziką. Filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Po filmavimo ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas“, t. y. garsas pritaikomas tam vaizdui. Kartais užtenka filmavimo metu įrašyti švariai garsą ir jį visą jau galima panaudoti. Bet dažnai būna, kad filmuojant rimtą sceną už sienos kas nors nusičiaudo ar šuo suloja, ir „sugadina“ garsą. Perfilmuoti vaizdą brangu, o ir aktoriams suvaidinti tą pačią emociją nelengva. Todėl, dažniausiai, garsai arba triukšmai sukuriami vėliau, jau montažo metu. Mokiniai patys dalyvavo procese, kūrė įvairius garsus, plėtė akiratį. Džiugu, kad edukaciniuose užsiėmimuose kartu su mokiniais dalyvauja ir jų tėveliai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos Renatos Narijauskienės

 

Šventė "Kalėdų stebuklo belaukiant"

Gruodžio mėn. 20 d. vyko pradinių klasių šventė „ Kalėdų stebuklo belaukiant“ . Į šventinį vakarą atvyko profesorė G. Ručytė-Landsbergienė, Švietimo ir mokslo ministerijos regioninių mokyklų skyriaus vedėjas J. Vasiliauskas, Vaidotų parapijos klebonas Kun. J. Vitkovski , draugijos „ Rytas“ pirmininkas A. Masaitis, asociacijos „ Vaidotų bendruomenė“ pirmininkė L. Lazauskienė, bendruomeninio judėjimo asociacijos „Vilniaus kraštas“ pirmininkas L. Kaškonas. Smagu, kad šventėje gausiai dalyvavo mokinių tėveliai ir seneliai. Trečiokai suvaidino spektaklį „ Žvėrių seimas“. Mokiniai dainavo, deklamavo eiles, šoko. Daug emocijų ir džiaugsmo sukėlė Kalėdų senelio atvykimas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikimas su sveikatos priežiūros specialiste

Siekiant paskatinti sveiką gyvenseną pradinių klasių mokiniai susitiko su sveikatos priežiūros specialiste Veronika Kardiene. Vaikučiai buvo supažindinti su asmens higiena. Lektorė didelį dėmesį skyrė rankų higienai. Juk rankomis dirbame daug darbų, todėl jų oda greičiau užteršiama ir pažeidžiama. Vaikai sužinojo, kad nuo nešvarių rankų gali užsikrėsti kai kuriomis žarnyno infekcinėmis ir kirmėlinėmis ligomis. Sveikatos specialistė kalbėjo apie pavojingą ligą tuberkuliozę, kuria galima užsikrėsti bet kur. Mokiniai žiūrėjo skaidres, atsakinėjo į klausimus, diskutavo. Susitikimai su sveikatos priežiūros specialiste ne tik supažindina mokinius su asmens higienos svarba, bet ir daro didelę įtaką paties vaiko požiūriui į sveikatą.

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos Sonatos Kiseliauskienės

 

Svečiuose Lietuvos policijos bičiulis Amsis

Spalio 19 dieną mūsų mokyklos pradinukai susitiko su policijos bičiuliu Amsiu ir Vilniaus r. policijos komisariato prevencijos skyriaus pareigūnais S.Voicechovskij ir V. Kaminskiene. Vyko praktinis užsiėmimas apie saugų elgesį kelyje. Šaunusis šuniukas Amsis mokė saugiai pereiti gatvę nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje. Policijos pareigūnė paaiškino ir parodė, ko negalima daryti einant per gatvę. Po to visi susirinkome mokyklos aktų salėje. Pareigūnai paaiškino, kodėl atšvaitai būtini einant keliu tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, pademonstravo kaip taisyklingai prisitvirtinti įvairius atšvaitus. Mokiniai labai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir gavo po atšvaitą. Dėkojame policijos pareigūnams už rūpestį saugant vaikus keliuose.

 

 

 

 

 

 

 

 

Metodinės grupės pirmininkė Sonata Kiseliauskienė

Nuotraukos Bronės Ušackienės

Netradicinė mokslo diena „Sportuoju ir augu “

Rugsėjo mėn. 29 dieną pradinių klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos „Sportuoju ir augu“. Visas ugdymosi procesas buvo integruotas su kūno kultūra. Integruotų pamokų metu mokiniai skaitė tekstukus apie įvairias sporto šakas, sprendė kryžiažodžius, dėliojo dėliones, kūrė ir sprendė uždavinius. Išmoko naujų anglų kalbos žodžių-sporto šakų pavadinimų. Piešė savo mėgstamiausią sporto šaką. Sportiškai ir linksmai nusiteikę mokiniai ir mokytojos apibėgo mokyklos parką. Dalyvavo įvairiose estafetėse, žaidė kvadratą. Nugalėtojais tapo visi. Laimėjo draugystė. Mokyklos direktorius kiekvienos klasės kapitonui įteikė po pirmą medalį, palinkėjo siekti sporto ir mokslo aukštumų. Linkėdama būti žvaliais ir energingais skyriaus vedėja visus pavaišino mokyklos sode prinokusiais obuoliais. Visą dieną netrūko emocijų ir puikios nuotaikos. Integruotos pamokos vysto vaikų komunikacinius gebėjimus, tarpusavio bendravimą ir socializaciją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos mokytojos Bronės Ušackienės

 

Galeria

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Kontakt

Wileńska Szkoła Technologii, Biznesu i Rolnictwa

ul. Parko 2
LT-14147 Baltosios Vokės k.,
Vilniaus raj., Litwa

Tel.: +370 5 235 22 23
+370 5 235 22 10

E-mail: info@vtvzum.lt