Home   >>   Apie mus
Mokyklos gyvenimas PDF Spausdinti El. paštas

 

Projektas "Nykstantys amatai Europos darbo rinkoje"

Pradėjome programos ERASMUS+ strateginės partnerystės tarptautiniame projekte "Nykstantys amatai Europos darbo rinkoje" veiklą. 2017 m. gruodžio 10 - 13 dienomis mokyklos delegacija dalyvavo Roskošo (Roskosz) Europos Edukacijos ir Ugdymo Centre Centre Lenkijoje projekto partnerių susitikime. Projekto dalyviai: Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Roskošo Europos Edukacijos ir Ugdymo Centras Lenkijoje ir Landkreis Oberhavel iš Vokietijos. Susitikimo metu partneriai pristatė savo organizacijų veiklą. Projektą planuojama realizuoti iki 2019-09-30, jame numatyti susitikimai su amatininkais, nykstančių amatų duomenų bazės sukūrimas, mokymai, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos jaunimo grupių mainai bei tarptautinis kultūrinis bendradarbiavimas.

 

 

 

 

 

 

 

Projekto darbo grupės narė Janina Veličkienė

 

 

 

Šokio pamokėlės priešmokyklinukų grupėje

Priešmokyklinukai per šokių pamoką improvizavo vėją. Šokio judesio terapijos metu formuojami įgūdžiai, leidžiantys vaikui pajausti savo kūno ribas, asmeninę erdvę, patirti elgesio pasekmes įvairiose su judėjimu susijusiose situacijose. Vaikai po tokios pamokos, kur naudojama muzika ir judesiai , būna geresnės nuotaikos, patenkinti . Muzikos ir judėjimo patirtis padeda vystyti abu smegenų pusrutulius ir prisideda prie vaikų socialinės ir emocinės, fizinės, pažinimo ir kalbos raidos. Mažiesiems mūsų mokyklos ugdytiniams šokio pamokėlės suteikia daug džiaugsmo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Priešmokyklinės grupės pedagogė Renata Burokienė

 

 

 

Mokykloje svečiavosi ugniagesiai-gelbėtojai

Mokykloje svečiavosi Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos V-os komandos atstovai. Viršininkas Arūnas Dikčius bendrojo ugdymo skyriaus mokiniams pasakojo apie gaisrų grėsmę, kovą su jais, apie saugų elgesį vandenyje ir ant ledo. Vaikai stebėjo įvairias pavojingas situacijas ir mokėsi saugiai elgtis. Didžiulį susidomėjimą sukėlė gaisrinės mašina ir pamainos vado pasakojimas apie apsauginę ugniagesių aprangą, apie kvėpavimo aparatus, kuriais kvėpuoti iš baliono tiekiamas oro mišinys, supažindinimas su gesintuvų rūšimis, jų privalumais. Profesinio skyriaus mokiniams pristatyta ugniagesio gelbėtojo profesija iš „pirmųjų“ lūpų, t. y. komandos viršininko Arūno Dikčiaus paskaita apie darbą ir galimybes. Pradžiuginę vaikus, išvažiuodami svečiai linkėjo visiems būti atsargiems ir neatsidurti realaus pavojaus akivaizdoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos Danguolės Jarackienės

 

 

 

Išvyka į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą

Gruodžio 5 dieną mūsų mokyklos pirmokėliai lankėsi teatralizuotoje ekskursijoje po Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu. Visa tai vadovė pristatė žaismingu, lengvai suprantamu būdu. Vaikai galėjo prisiliesti prie teatro burtų bei pajusti tą stebuklingą teatro dvasią. Scenos užkulisiuose mokiniams pasakojo apie sudėtingą scenos įrangą, spektaklio eigą, apžiūrėjome spektakliuose naudojamą butaforiją. Apsižvalgėme kostiumų sandėlyje, apžiūrėjome repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves. Mokiniai bendravo su muzikantais, šokėjais. Įdomiausia ir linksmiausia buvo paskutinioji ekskursijos dalis, kuomet kiekvienas galėjo įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį, pasimatuoti kostiumą ar išbandyti savo jėgas fechtuojantis špagomis. Ir žinoma, karštas šokoladas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradinių klasių mokytoja Danguolė Jarackienė

 

 

 

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas

Gruodžio 1 d. pirmą kartą Lietuvoje vyko profesinių mokyklų mokinių, besimokančių pagal socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programą, nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas. Aštuonių skirtingų profesinių mokyklų demonstravo savo meistriškumą, kūrybiškumą, empatijos jausmą! Konkurso užduotis teko atlikti realioje darbo vietoje – Karaliaus Mindaugo PMC Aukštadvario skyriuje ir socialinio partnerio – Šv. Domininko namų patalpose. Mūsų mokyklai garbingai atstovavo SocA grupės mokinė Anastasiya Markevič. Džiaugiamės, kad Anastasiyos iš anksto parengtas namų darbas „Socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos žemėlapis“ buvo įvertintas aukščiausiu balu. Mokinę nacionaliniam konkursui ruošė socialinių dalykų mokytojos Jelena Hejbovič ir Aleksandra Astašova. Nacionalinio profesinio meistriškumo vertinimo komisijos narė buvo Jelena Hejbovič. Norėčiau visų dalykų mokytojams, mokyklos socialiniams partneriams padėkoti už bendradarbiavimą ir konsultacijas ruošiant mokinę nacionaliniam socialinio darbuotojo padėjėjo profesinio meistriškumo konkursui. Tikimasi, kad konkursas prisidės prie socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos Lietuvoje populiarinimo! Tai ypač reikalinga ir kilni profesija. Nuorodą, kurioje rasite nuotraukas iš konkurso: https://www.facebook.com/KAUPA.LT/posts/1570439566381429

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesijos vyresnioji mokytoja Jelena Hejbovič

 

 

 

Žiemos švenčių belaukiant

Mūsų mokyklos mokinės Regina Vaškevič ir Lolita Klimovič dalyvavo konkurse - parodoje „ Žiemos puokštė“, kuris vyko VU Botanikos sode 2017 m. gruodžio 1 d. Iš viso konkurse dalyvavo 52 dalyviai. Jie pademonstravo savo mokyklose pagamintus namų darbus: eglutės žaisliukus, floristines eglutes ir floristinį koliažą. Konkurso metu mokiniai kūrė advento ir kalėdinius vainikus. Smagiai ir kūrybingai praleido laiką, patys pasirodė ir įsivertino bei pasisėmė patirties iš kitų dalyvių. Mūsų mokines ruošė konkursui ir lydėjo floristikos būrelio vadovės Teresa Maskalianec ir Janina Veličkienė.

 

 

 

 

 

 

Neformaliojo švietimo organizatorė dr. Janina Veličkienė

 

 

 

Adventas

Adventas – laukimo ir susikaupimo metas, skirtas pasiruošti Šv. Kalėdoms. Tad mūsų mokyklos mokiniai, nieko nelaukdami, kibo į darbus. Gruodžio 1 d. 4 klasėje vyko netradicinė pamoka. Tai buvo integruota tikybos, muzikos ir etnokultūros pamoka „Advento vainikas“. Ketvirtokai, aiškindamiesi advento simbolius, pynė adventinį vainiką, sužinojo iš kur atkeliavo ši graži tradicija. Vėliau, prie nupinto vainiko, dainavo adventines dainas „Gili, gili upelė“, „Atbėga elnias devyniaragis“ bei žaidė žaidimą „Ein žiedytis per ronkytes“. Tą pačią dieną, 5 - 6 kl. mokiniai pradėjo projektą, kuris vyks visą gruodžio mėnesį „Advento kalendorius“. Tai projektas, padėsiantis tinkamai išgyventi adventą. Mokiniai pagamino advento kalendorių, su kiekvienai dienai skirtais gerais darbais. Tikimės, kad į šį projektą įsitrauks ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, mokytojai ir savo gerais darbais sušildys šalia esančius. Ramaus ir jaukaus laukimo.

 

 

 

 

 

 

Tikybos vyresnioji mokytoja Inga Juškienė

 

 

 

Tradicinė sporto šventė

2017 m. lapkričio 30 d. VTVŽŪM sporto salėje vyko kasmetinis tradicinis kaimo mokymo įstaigų krepšinio 3x3 turnyras, organizuojamas kartu su LKSKA „Nemunas“. Renginyje dalyvavo: Trakų raj. Aukštadvario ŽŪM, Švenčionių raj. Adutiškio vidurinė mokykla, Vilniaus raj. Pagirių gimnazija ir VTVŽŪM. Kiekviena mokykla registravo po dvi komandas. Geriausiai pasirodė Pagirių gimnazijos I-oji komanda, VTVŽŪM II-oji komanda ir Švenčionių raj. Adutiškio vidurinės mokyklos I-oji komanda. Po varžybų vyko įvairūs atrakcionai, baudų , tritaškių metimai ir kitos rungtys bei sportiniai žaidimai.

Kūno kultūros mokytojas metodininkas J. Mekionis

 

 

 

Ekskursija po Seimą

Lapkričio 30 d. 4-6 klasių mokiniai keliavo į ekskursiją po Lietuvos Respublikos Seimą. Antruosiuose rūmuose visus pasitiko apsauga, patikrino kiekvieno asmens dokumentą, krepšius. Iš pradžių Seimo narys V. Bukauskas ir gidė Laima nuvedė į spaudos konferencijos salę, kur auklėtiniai galėjo pasijusti tarsi tikroje konferencijoje. Vėliau vedžiojo po visus Seimo koridorius, parodas, iš balkono pademonstravo plenarinę salę, į kurią teisę įeiti turi tik Seimo nariai, dalyvaujantys posėdžiuose, taip pat parodė A. M. Brazausko bei Prezidentės sales. Džiugino susitikimas su Nepriklausomybės akto signataru Z. Balcevič, kuris daug papasakojo apie to meto istorinius įvykius, supažindino su istorine Konstitucijos ir Kovo 11-osios sale, kurioje vyko Lietuvai svarbiausios akimirkos. Mokiniai turėjo galimybę „posėdžiauti“ Europos Sąjungos reikalų salėje. Ši kelionė vaikams atvėrė naujų vandenų srovę, galbūt kai kas rimtai susidomės politika ir, anot signataro, sakys prezidento priesaiką Kovo 11-osios salėje. Pusantros valandos trukusi ekskursija visiems labai patiko, daugelis norėtų sugrįžti dar, galbūt net pažiūrėti, kaip vyksta posėdžiai. Buvo pasikeista atminimo dovanėlėmis. Dėkojame gerbiamam Seimo nariui V.Bukauskui už suorganizuotą ekskursiją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos B. Ušackienės ir M.Volodkienės

 

 

 

Projektas "Jūratė ir Kastytis" 2 klasėje“

Lapkričio mėnesį 2 klasės mokiniai vykdė projektą ,,Jūratė ir Kastytis“. Vaikai rinko ir pristatė medžiagą apie Baltijos jūros augalus, gyvūnus, paukščius ir pramogas. Per dailės ir technologijų pamokas mokiniai piešė jūros augmeniją, gyvūniją, fantazavo, kūrė mozaikas jūros tema. Lietuvių kalbos pamokose skaitė ir aptarė sakmę ,,Jūratė ir Kastytis“, klausė aktoriaus skaitomos Maironio poemos ištraukos, patys mėgino suvaidinti sakmę. Matematikos pamokose sprendė kryžiažodžius, uždavinius jūros tema. Lapkričio 30 d. antrokai pasiskirstę į keturias grupes pristatė projektą. Darbas buvo sėkmingas, nes mokiniai dirbo noriai, užsidegę ir dėjo daug pastangų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Vida Aukštuolienė

 

 

 

Praktinis seminaras "Pats gaminu advento vainiką“

Floristikos būrelio mokytojos Teresa Maskalianec ir Janina Veličkienė lapkričio 29 d. pakvietė visus į aktų salę išmokti gaminti vainikų. Mokiniai ir mokytojai išklausė Apeigų ir švenčių organizatotoriaus specialybės mokinių Oksanos ir Artūro pranešimo "Ką simbolizuoja Advento vainikas". Laborantė Danuta Gur parodė, kaip iš popieriaus pasigaminti angeliukus ir snaiges. Mokytoja Lilija Vasilevska su mokiniais iškepė skanių sausainių ir paruošė žolelių arbatėlę. Kiekvienas pasigamino vainiką, kuriuo papuoš savo namus šventiniu laikotarpiu.

 

 

 

 

Neformaliojo švietimo organizatorė dr. Janina Veličkienė

Nuotraukos Justino Grimutos ir Janinos Veličkienės

 

 

 

Pamoka Vilniaus Europos informacijos centre

Lapkričio 27 dieną pirmokams Europos informacijos centre vyko pasaulio pažinimo pamoka. Pirmokėliai dabar jau žino, kas yra ES, kuo užsiima jos nariai. Diskutavo apie tai, kaip reikia gyventi, kad Žemė šypsotųsi; kuo kiekvienas gali prisidėti prie planetos išsaugojimo. Vaikai žaidė žaidimus, žiūrėjo filmukus. Už smalsumą, aktyvų dalyvavimą edukacinėje pamokėlėje buvo apdovanoti dovanėlėmis – ekologiškų pieštukų rinkiniais, spalvinimo knygelėmis, kurios padės dar geriau pažinti ES valstybes, jų simbolius.

 

 

 

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Danguolė Jarackienė

 

 

 

Duonelės kepimas

Lapkričio 17 d. antrokai ir trečiokai dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Duonelės kepimas" Dalgedų sodyboje Trakų rajone. Vaikai sužinojo, kad privalu kieme palikti visus blogus jausmus, susipažino su duonos kepimo tradicijomis, pamatė senus įrankius: spragilą, duonkubilį, ližę, senovinę krosnį duonai kepti, pjautuvą. Patys pamėgino žarstekliu išvalyti krosnį, senovinėmis girnomis sumalti grūdus. Bet įdomiausia buvo pamėginti išglostyti, paruošti savo rankomis mažą kepalėlį duonos. Labai norėjosi kuo greičiau paragauti duonutės, bet vėl gi teko apsiginkluoti kantrybe ir paragauti tik parsivežus namo, nes duonelė turėjo atvėsti. Išvyka buvo labai naudinga ir įdomi.

 

 

 

 

 

 

Pradinio vyresniosios mokytojos V. Aukštuolienė ir S. Kiseliauskienė

 

 

 

Sveikata - sėkmingo gyvenimo pagrindas

2017m. lapkričio 20 d. mokyklos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai susitiko su nevyriausybinės organizacijos Demetra specialistais. Išklausė paskaitą apie ŽIV ir lytiškai plintančių ligų prevenciją, apie hepatitus ir jų prevenciją bei saugos priemones. Visus norinčius, specialistai pakvietė anonimiškai išsitirti ir atlikusiems testus įteikė dovanas. Dalyviai gavo naudingą informaciją, kuri suteikia žinių apsisaugant nuo tokių ligų ir jų pasekmių.

2017m. lapkričio 21 d. vyko susitikimas su Vilniaus visuomenės sveikatos biuro psichologu Mindaugu Balsiu, kuris skaitė paskaitą - "Savisaugos įgūdžių formavimas". Tiek mokiniams, tiek mokytojams ir darbuotojams šis susitikimas buvo naudingas ir prasmingas, ieškant savęs ir savo vietos bendruomeniniame gyvenime. Ypač šiltai specialistą sutiko Bendrojo ugdymo skyriaus pradinukai, kuriems ši paskaita suteikė naujų pojūčių ir patyriminės praktikos.

 

 

 

 

Socialinė pedagogė Honorata Gavrilovskienė

 

 

 

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną mūsų mokykloje įvyko Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas. Šiais metais paminėjimo simbolis – rankos. Naudodami šį simbolį 1-6 klasių mokiniai piešė piešinius, gamino iš popieriaus rankas, darė plakatus. Akcentavome, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų – skirtingos rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Viskas mūsų rankose, tad būkime tolerantiški.

 

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

Nuotraukos mokytojų Vidos Aukštuolienės ir Margaritos Volodkienės

 

 

 

Europos sveikos mitybos diena

Lapkričio 8 d. mokykloje minėjome Europos sveikos mitybos dieną. Tądien pirmokai žiūrėjo edukacinius filmukus apie sveiką mitybą. Dainavo daineles apie vitaminus. Dirbo grupelėse. Vieni – kūrė sveiko maisto piramidę, kiti – vienos dienos valgiaraštį. Noriai savo darbus pristatė draugams. Pasisėmę žinių, paplušėję - skaniai valgė jogurtą, obuolius, gėrė pieną. Antrokai per lietuvių k. pamoką kalbėjo apie tai, kaip nebūti ĖDRŪNU, kaip svarbu teisingai maitintis. Per matematikos pamoką prisiminė dantukus, jų priežiūrą ir higienos įgūdžius. Nutarė, kad stengsis laikytis sveikos mitybos patarimų, nepersivalgys ir nepamirš dažnai plautis rankų. Draugiškai padarė klasės obuolių medį. Trečiokai žiūrėjo filmukus apie sveiką mitybą, aptarė, kokį maistą reikia valgyti kasdien, padarė maisto pasirinkimo piramidę, vaišinosi obuoliais. Sveikos mitybos dieną ketvirtokai paminėjo kartu su priešmokyklinės grupės vaikučiais. Visi žiūrėjo ir klausėsi Meškiuko Ledinuko pasakos apie daržovių ginčą, kuri yra svarbiausia. Pažiūrėję ir aptarę situaciją, kūrė sveiko maisto receptus. Piešė pasirinktą savo patiekalą. Mažieji priešmokyklinukai piešė žinomas daržoves, vaisius. Vėliau visi vaišinosi morkomis. Vaikai suprato, kad tik maitindamiesi saikingai ir įvairiai – galės išsaugoti sveikatą, puikią nuotaiką ir gražią išvaizdą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Danguolė Jarackienė

Nuotraukos Vidos Aukštuolienės ir Sonatos Kiseliauskienės

 

 

 

Geltonojo autobusiuko šventė

Rugpjūčio 29 d. grupelė mūsų pradinių klasių mokinių dalyvavo geltonųjų autobusiukų perdavimo savivaldybėms ir mokykloms šventėje, kuri vyko Katedros aikštėje. Šiemet moksleiviams ir mokytojams padovanoti 82 geltonieji autobusiukai. Esame laimingi, kad vienas geltonasis autobusiukas pasiekė ir mūsų mokyklą. Pasak šalies vadovės D. Grybauskaitės, geltonaisiais autobusiukais kaimų ir miestelių mokiniai ne tik greičiau ir saugiau pasieks mokyklas – dar daugiau vaikų turės galimybę vykti į pažintines keliones po Lietuvą, aplankyti muziejus ar teatrus. Smagiai užbaigėme vasarą.

 

 

 

 

 

Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Danutė Pūrienė

 

Ir atskubėjo Rugsėjo 1 – oji

Ruduo - ypatingas metų laikas, subrendusio derliaus, įkvėpimo ir kūrybos metas. O svarbiausia, kad jis nuspalvintas Rugsėjo 1 – ąja. Mokyklinio skambučio aidas skamba kiekvieno žmogaus širdyje, mokiniai ir mokytojai skuba į mokyklas. Mūsų mokykloje Mokslo ir žinių šventės iškilmės vyko gražiai papuoštoje salėje. Mokinius, mokytojus, darbuotojus, tėvus, atvykusius svečius pasveikino mokyklos direktorius. Taip pat sveikinimo žodžiais pradėjo savo pasisakymą direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pabrėždama, kad šiais mokslo metais švęsime mūsų Valstybės 100 – metį, o mūsų mokyklai šie mokslo metai 64 – ieji, be to, kalbėjo apie mokinių pasiekimus praėjusiais mokslo metais, numatomas veiklas, siekiamybes. Profesinio rengimo skyriaus vedėja pažymėjo, kad daug mūsų mokinių gerai mokosi, lanko pamokas, dalyvauja renginiuose. Vedėja perskaitė tokių mokinių vardus ir pavardes, o direktorius įteikė padėkos raštus. Visus susirinkusius maldos ir palaiminimo žodžiais pasveikino parapijos klebonas. Mokiniai eilėmis išsakė pagarbos jausmus mokyklai, mokytojams, draugams. Tikimės, kad 2017 – 2018 m. m. bus sėkmingi, kad mokiniai mūsų mokykloje įsigys žinių, tikrų draugų, kad sieks didelės vidinės kultūros.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradėjome naują projektinio bendradarbiavimo dešimtmetį

Jau antrąjį dešimtį metų turiningas ir gražus bendradarbiavimas, bendros projektinės veiklos sieja mūsų mokyklos bendruomenę su Ostrudos profesinio mokymo centru Lenkijoje. Abiejų mokyklų absolventai labai gražiai atsiliepia apie mokomąsias praktikas, kurias atliko geriausiuose Ostrudos ir Vilniaus viešbučiuose, matematinį projektą programos „Comenius”, tapybos ir kitus projektus. Per dešimtmetį padaryta tikrai daug. Š. m. gegužės 22 d. sulaukėme svečių iš Ostrudos partnerinės mokyklos. 40 asmenų delegacijoje: mokiniai (20 asmenų), mokytojai, projekto „Žmonės ir likimai” atstovai. Viešnagė suplanuota iki gegužės 25 d. Mūsų mokyklos bendruomenė laukė svečių, kartu suderinome visas veiklas, vykdomas keliomis kryptimis: „Žmonės ir likimai” dalyviai toliau vykdė socialinę veiklą, „Vilniaus regiono ir Mozūrijos krašto kulinarinės tradicijos” projekte dalyvaujantys mokiniai kartu su savo maisto ruošimo mokytojomis mokėsi gaminti mozūrų ir lietuvių tradicinius pietų patiekalus. Gegužės 23 d. įvyko mozūriškų, o 24 d. lietuviškų patiekalų degustacja. Antrąjį bendradarbiavimo dešimtmetį pradėjome nauju projektu „Gyvenimą puošia šokis ir daina”. Mūsų bei Ostrudos mokiniai su mokytojais mokėsi lietuviškų ir lenkiškų dainų ir šokių. Tai, ką išmoko, pademonstravo bendrame koncerte gegužės 24 d. Atvykus į svečią šalį svarbu susipažinti su jos ir jos artimiausių kaimynų istoriniais objektais, kultūra. Delegacija aplankė Vilniaus įžymybes, Balinskių dvarą, Medinikų pilį, susdipažino su latviais, lankesi Trakuose, 40 totorių kaime. Vakare vyko bendras karaokė vakaras, o taip pat integracinis renginys „Padainuokim ir pašokim drauge.” Tokie susitikimai labai prasmingi kiekvienam mokiniui ir mokytojui, kiekvienam dalyviui. Gražiai bendradarbiaudami, praturtiname mūsų žinias, praktinius gebėjimus, tobulėjame kaip asmenybės, ugdomės tarptautiškumą, jaunimas mokosi gyventi globaliame pasaulyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarptautinė mokslinė konferencija

2017 m. balandžio 20 d. mūsų mokykloje aštuntąjį kartą vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Turizmo plėtros problemos Lenkijoje ir Lietuvoje. Prof. habil. dr. iškilios asmenybės Zygmunt Przychodzeń ir dr. inż. Elżbieta Jachimowicz bei jų mokslinė veikla“ . Konferencijos organizatoriai – Varšuvos gamtos mokslų universitetas bei Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla. Ši konferencija išskirtinė – jos pagrindinė dalis skirta ypatingų žmonių prof. habil. dr. Zygmunt Przychodzeń ir dr. inż. Elżbieta Jachimowicz mokslinei veiklai ir jų iškilioms asmenybėms prisiminti. Varšuvos gamtos mokslų universiteto Ekonomikos mokslų, komunikacijos ir konsultavimo katedros vedėja profesorė habil. dr. Krystyna Krzyżanowska, Ekonomikos mokslų fakulteto dekanas Jarosław Gołębiewski sudarė konferencijos organizacinį komitetą, programą, išleido mokslinių straipsnių leidinį. Mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo organizacinio komiteto ir parengiamosiose veiklose. Konferencija prasidėjo prisiminimais apie prof. habil. dr. Zygmunt Przychodzeń ir dr. inż. Elżbieta Jachimowicz. Jų iniciatyva prasidėjo mūsų įstaigų bendradarbiavimas. Išgyvenome nelengvus posovietmečio laikus: dėl materialinės bazės stokos buvo sudėtinga vykdyti edukacinę veiklą, studentų ir darbuotojų buitis gana skurdi. Prof. habil. dr. Zygmunt Przychodzeń ir dr. inż. Elżbieta Jachimowicz dėka į mokyklą atvyko įvairių mokslo sričių lektoriai, sukurta kelių specialybių praktinio mokymo bazė, padovanota dviračių, autobusas, knygos ir daug kitų mokymo priemonių. Darbuotojams ir studentams buvo atvežami maisto produktai. Mūsų jaunimas pradėjo vykti į Varšuvos gamtos mokslų universitetą studijuoti . Jiems skiriamos stipendijos, apgyvendinami bendrabutyje. Motiniška globa šiuos jaunus žmones apgaubia dr. inż. Elżbieta Jachimowicz. Apie 300 mūsų mokyklos absolventų studijavo Varšuvos gamtos mokslų universitete, įsigijo aukštojo mokslo diplomus, nemaža jų dalis – magistro laipsnį. Dauguma iš jų grįžo į Lietuvą, puikiai darbuojasi, eina labai atsakingas pareigas. Varšuvos gamtos mokslų universitetas suteikė galimybę tobulinti kvalifikaciją pedagoginiam personalui: nemažai iš jų įsigijo aukštąjį išsilavinimą. Taip pat organizavo įvairaus pobūdžio mokymus suaugusiems (nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, tautybės, pažiūrų ir pan.). Nuostabių žmonių, išmintingų, gerų, subtilių , prof. habil.dr. Zygmunt Przychodzeń ir dr. inż. Elżbieta Jachimowicz atminimui skambėjo eilės, muzika, plaukė prisiminimai. I plenarinė sesija ir buvo skirta etiškai atsakingo turizmo koncepcijos, turizmo ekonomizacijos, žmogiškojo kapitalo turizmo versle klausimams. II plenarinėje sesijoje buvo svarstoma: turizmo sektoriaus vaidmuo atskirų šalių ekonomikoje, lenkų turizmo konkurencingumas Europos šalių kontekste, logistikos vieta ir svarba, ekonominiai turizmo sektoriaus plėtros veiksniai Lenkijoje, turizmo paslaugų koncentracija ES šalyse, turizmo rinka Lenkijoje ir Lietuvoje – pasirinktų aspektų analizė, Lenkijos ir Lietuvos prekybiniai mainai, agroturizmas Moldavijoje ir jo plėtros perspektyvos. III plenarinėje sesijoje buvo skaitomi pranešimai šiomis temomis: kaimo turizmo plėtra Lenkijoje ir jam būdingos savybės, kaimo turizmas – Žemutinės Silezijos regiono produkto elementas, kaimo turizmo ūkių savininkų konsultavimo poreikis Lenkijos Karpatų teritorijose, gyvūnai – kaimo turizmo įdomybė, vyresnių žmonių poreikiai išvystamajame turizme, mugės – įmonių ir bendruomenių komunikavimo forma, rinkodaros priemonės populiarinant kaimo turizmą, tinkamo maitinimo reikšmė kaimo turizmui. IV plenarinė sesija buvo skirta maitinimo įmonių sektoriaus finansinės padėties ir turizmo plėtros perspektyvų regioninių skirtumų, regioninių ir tradicinių produktų rinkos ES ir jos vaidmens populiarinant turizmo produktą, laisvalaikio pomėgių turizmo plėtros sąlygų šunų parodų pavyzdžiu, turizmo produktų didmiesčiuose, savaitgalio turizmo priemiesčių vietovėse Piasečno savivaldybės pavyzdžiu, turizmo atsakomybės aspektų, integruotų teritorinių investicijų formuojant sanglaudos politiką problemoms. Konferencijos metu vyko dailininkų Tadeušo Romanovskio tapybos darbų paroda. Ilgametis ir prasmingas mūsų bendradarbiavimas visapusiškai tobulina mūsų mokyklos veiklą, padeda priimti ir spręsti naujus iššūkius, pažinti mokslo pasaulį, tobulėti kaip asmenybėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atskubėjo ir nuskubėjo Užgavėnės

Nusibodo žiemos išdaigos, kaprizingi orai, šalčiai, sniegas. Be abejo, esame ir dėkingi žiemai už gražias Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, už pasivažinėjimą rogutėmis, slidinėjimą, už daugelį kitų žiemos linksmybių. Tačiau kalendorius parodė – Užgavėnės. Mūsų mokykloje iškabintame skelbime pranešta, kad vasario 28 dieną visi kviečiami dalyvauti linksmoje žiemos išlydėtuvių šventėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dim lights

Persirengėlių vaikštynėmis prasidėjo atsisveikinimas su žiema: būrys velniukų, muzikantų, čigonų, dainininkų ir šokėjų triukšmaudami lankėsi visuose kabinetuose. Linksmindami dainomis, šmaikščiais posakiais, prašė dovanų. Žiemos palydėtuvės tęsėsi aktų salėje. Prasidėjo „mokslinė Užgavėnių konferencija“. Prie stalų susėdo „konferencijos“ dalyvių grupės: indėnų, vestuvininkų, čigonų, raganų, velnių, čiukčių, atvykėlių iš Aliaskos, šlėktų, mažų vaikiukų ir kt. „Konferencijos“ vedėjas „Profesorius“ ir jo padėjėja „Sekretorė“ išradingai vykdė „konferenciją“. Kiekviena „mokslininkų“ grupė turėjo prisistatyti ir pavaišinti savo pagamintais Užgavėnių patiekalais, o vėliau pademonstruoti meninius gebėjimus. Atėjo laikas Kanapinio ir Lašininio kovai. Visi sugužėjo į mokyklos kiemą. Nugalėjęs Kanapinis paskelbė, kad atėjo pavasaris ir spalvinga bei nuotaikinga persirengėlių grupė nulydėjo „ponią Morę“ ant laužo. Kartu su ja sudegė visos žiemos blogybės. Palydėtos šokių, dainų ir žaidimų nuskubėjo iš mūsų Užgavėnės. Baigėsi linksmybės ir prasidėjo rimties ir susikaupimo metas – Gavėnia.

 

 

Patrauklios inovacijos profesijos dalykų pamokose

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Lomžos ekonominio ir bendrojo ugdymo centras Nr.6 (Lenkija), Daugpilio profesinė mokykla (Latvija) bei ribotos atsakomybės bendrovė Perfect Projeckt (Baltstogė – Lenkija) nuo 2014 m. iki 2017 m. vykdo programos „Erasmus KA2“projektą „Tarptautinė partnerystė gerinant mokymo kokybę profesinėse mokyklose“. Projekto pagrindinis tikslas – iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. modernizuoti mokymo sistemą partnerinėse mokyklose, taikant rengimo, testavimo ir populiarinimo inovatyvius mokymo metodus ir būdus profesiniame mokyme, naudojant šios sistemos inovatyvias strategijas. Parengtų metodų, mokymo bei kursų medžiagos pagrindu pastaruoju metu projekto partneriai vykdo įdiegimo darbus MOODLE platformoje, pritaikytoje profesinės mokyklos edukacinei veiklai. Iki šiol dar nei viena partnerinė mokykla nenaudojo tokių profesinio mokymo įrankių. Mobilioji platformos versija bei jos aplikacijos smartfonams – tai yra šiuolaikiškas, inovatyvus įrankis ne tik mokymo įstaigoms, bet ir mokiniams bei mokytojams. Idealiai atitinka šiuolaikinės mokinių „digital generation“ kartos, turinčios IKT naudojimo gebėjimų, lūkesčius, tačiau neturinčių pakankamai žinių, kaip jas naudoti mokantis. Kiekvieną mėnesį vyksta darbo grupių susitikimai. 2016 m. rugsėjo 18 d. Lomžoje buvo pristatyti trys teminiai kursai: verslo etika (Business Ethics), komunikacija (Communication) ir IKT. Nuo spalio 17 – os partnerinės mokyklos pradėjo vykdyti su 20 mokinių grupėmis atviras pamokas. Tie mokiniai yra baigiamojo projekto užduočių įdiegimo etapo „pagrindiniai veikėjai“. 2016 m. lapkričio 4 d. šiuolaikiškai įrengtame mūsų mokyklos kabinete įvyko darbo grupių susitikimas, kuriame buvo svarstomi teminio testavimo pažangos, pasiekimų ir problemų klausimai. Kiekvienos mokyklos atstovai informavo apie sunkumus ir problemas, diskutavo profesinio mokymo sistemos kokybės gerinimo, darbdavių lūkesčių patenkinimo, platformos Moodle naudojimo, sunkumų, kylančių diegiant mokymus, jų sprendimo būdų, klausimais. Mokomoji medžiaga, darbo metodai platformoje yra prieinami visiems įsiregistravusiems svečiams. Detali Moodle naudojimosi informacija yra platformoje anglų ir lenkų kalbomis. Kviečiame naudotis mūsų platforma ekonomik-lomza.moodle.org.pl. Taip pat prašome rašyti pastabas bei siūlymus įrankio tobulinimo klausimais.

 

 

 

 

Projektas yra finansuojamas ES.

 

MOODLE platforma ir „mobile learning” (mobilieji mokymai) profesijos dalykų pamokose

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykloje vykdant programos „Erasmus KA2” projektą „Tarptautinė partnerystė gerinant mokymo kokybę profesinėse mokyklose“ nuo 2016 m. spalio 17 d. vyksta integruotos atviros verslo etikos (Business Ethics), IKT bei komunikacijos (Communication) pamokos. Mokymai skirti kiekvienos partnerinės mokyklos 20 mokinių grupėms. Mokiniai labai susidomėję dirba per pamokas, naudojasi edukacinėje platformoje įkelta medžiaga. Testavimas vykdomas lenkų ir anglų kalbomis. Darbdavių pageidaujamų profesinių gebėjimų mokymų sistemą sukūrė Baltstogės (Lenkija) verslo partneriai. Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla įkėlė į Moodle platformą 2 „Elektroninės rinkodaros” mokymus lietuvių ir anglų kalbomis. Kviečiame naudotis mūsų platforma ekonomik-lomza.moodle.org.pl. Taip pat prašome rašyti pastabas bei siūlymus įrankio tobulinimo klausimais.

 

 

 

 

 

 

Motyvacija – vertės pažinimas

Atėjo laikas, kai socialinį darbą dirba ne bet kas, o žmonės, įgiję tam tikrą pasirengimą tą darbą dirbti. Socialinis darbuotojas kvalifikuotu tampa tuomet, kai jo motyvai ir poreikiai vaidina pagrindinį vaidmenį profesinėje veikloje. Kai klausiame, kodėl socialinis darbuotojas skuba padėti žmogui arba kodėl delsia, kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip, turime reikalą su motyvais. Šv. K. Wojtyła pažymi, kad motyvacija – tai vertės pažinimas. Pagrindinis socialinio darbuotojo tikslas yra noras padėti žmonėms siekti savo tikslų efektyviai įveikiant kliūtis ir patiriant kuo mažiau skausmo. Džiaugiamės, kad galime realizuoti socialinio darbuotojo padėjėjo programą su motyvuotais mokiniais. Ačiū visiems mokiniams, kurie praktikas atlieką motyvuotai ir „su širdimi“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi norime būti laimingi ir sveiki

Vasario 24 – ąją mokykloje tradicinis renginys – Sveikos gyvensenos diena. Visa mokyklos bendruomenė – aktyvi šio renginio dalyvė. Nuo pat ryto prie mokyklos pastato susirinko šiaurietiško ėjimo komanda. Dalyviai, puikiai nusiteikę, nužingsniavo per mokyklos parką prie tvenkinio, kur smagiai degė sukurtas laužas, laukė ir sveikuoliai, pasirengę maudynėms. Stebėjomis „ruonių“ Henriko Korkucio, Andžejaus Kolesniovo, Dariaus ir Eriko Martinkų drąsa ir ištverme. Po maudynių žiūrovų plojimai ir karšta sriuba. Po to dalyviai atėjo į aktų salę, kurioje vyko koncertas. Karštais plojimais dėkojame mokyklos - darželio „Margaspalvis aitvarėlis“, Pagirių gimnazijos, ansamblio „Baladė“, mūsų mokyklos dainininkams ir šokėjams už puikius pasirodymus. Vėliau įdomi ULAC centro direktoriaus, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko paskaita „Žalingų įpročių įtaka gyvenimo kokybei“.

Viena iš geros sveikatos prielaidų – sveikas maistas. Maisto ruošimo kabinete vyko sveikų patiekalų degustacija. Estetiškai padengtas ir dekoruotas stalas, nuostabiai atrodantys patiekalai traukė akį. O ir patiekalai buvo labai skanūs Renginio pabaigoje apdovanoti visi dalyviai, padėkota rėmėjams: p. Tatjanai Filipjevai, Kazimiežui Voišniui ir kt. , o ypač organizatorei – sveikatos priežiūros specialistei Veronikai Kardienei ir, be abejo, maisto ruošimo mokytojai Lilijai Vasilevskai. Tokie renginiai skatina sveikos gyvensenos būdo propogavimą, teikia daug reikalingų žinių norintiems būti sveikiems.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benvenuto in Sicilia!

Sausio 14 d. mūsų mokyklos socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniai laimingai atvyko į Siciliją, Balestrate miestą. Tęsiasi KA1 projektas. Tai jau antrasis mokinių srautas, kurie savo profesines shadowing praktikas atlieka vis kitoje ES šalyje.

 

Penktadienį aplankėme praktikos vietas, mokiniai susipažino su savo klientais ir fasilitatoriais.

Mus labai mielai priėmė Sicilijos švietimo ministerijos atstovė, vadovaujanti visoms švietimo įstaigoms Balestrate mieste.

Sausis - citrusinių vaisių derliaus metas, tad AMFI atstovai mus sutiko su mandarinų, citrinų ir apelsinų saujomis. Vaizdas ir kvapas mus sužavėjo! Mokinių praktikos paskatinimui, pradėjome nuo kultūrinės programos. Sekmadienį ryte išvykome į Palermo, Sicilijos sostinę. Po pietų aplankėme nuostabią XII a. katedrą Monrealė mieste, šalia Palermo.

Esame dėkingi ERASMUS+ programai už galimybę ne tik pasisemti profesinės patirties ES šalyse, bet ir susipažinti su kitų šalių kultūra, tradicijomis.

 

Apklausa

Kokios informacijos ieškote mūsų svetainėje?
 

Galerija

klown 4

Kas online?

Mes turime 10 svečius online

Kontaktai

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla

Parko g. 2
LT-14147 Baltosios Vokės k.,
Vilniaus raj., Lietuva

Tel.: +370 5 235 22 23
+370 5 235 22 10

El. paštas: info@vtvzum.lt