Svarbiausia – svečias 2019

2019 m. gegužės 23 dieną į Zarasų profesinę mokyklą rinkosi Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Svarbiausia – svečias 2019“ dalyviai – mokiniai šešių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Konkurse varžėsi jaunimas, besimokantis pagal kaimo turizmo organizatoriaus mokymo programą.

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklai atstovavo II kurso kaimo turizmo organizatorių specialybės moksleivės: Rozalija Paliuškevič ir Emilija Januškevič

Pirmoji užduotis –  pademonstruoti svetingumą atsižvelgiant į klientų interesus, pristatyti ,,savo įmonėje” teikiamas  paslaugas. Emilija ir Rozalija pristatė pagal vykdomą tarptautinį projektą įkurtos mokomosios įmonės „Lietuvos gandrai“ veiklą. Konkurso dalyvius pakvietė susipažinti su įmone facebook paskyroje.

Mokiniai taip pat atliko teorinių žinių patikrinimo testą ir praktines užduotis:  pagal pačių sudarytą valgiaraštį padengti stalą pusryčiams dviem asmenims ir jį dekoruoti,  pakloti lovą svečiui bei pristatyti savo atliktą darbą.

„Iš Zarasų parsivežėme ne tok diplomus  – svarbiausia, kad pasisėmėme daug patirties . Tai buvo lyg generalinė repeticija prieš asmens įgytų kompetencijų vertinimą“ – pasidžiaugė Rozalija Paliuškevič ir Emilija Januškevič

Apibendrindama konkurso rezultatus, komisijos pirmininkė Laima Tamulytė – Stončė, raginių vedėja, pabrėžė: ,,Didžiuokitės tuo, ką pristatote, nes Lietuva graži ir svetinga šalis, čia yra ką pamatyti“.