Gyvybės sodas

Spalio 11 d. Žvėryne įvyko ne pelno siekiančios organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ inicijuotos, verslo ir miesto savivaldybės remiamos, raudonai žydinčių obelų alėjos „Gyvybės sodas“ atidarymas.

Sveikinimo kalbas sakė ilgametis „Krizinio nėštumo centro“ rėmėjas kardinolas Audrys Juozas Bačkis, Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Ilma Skuodienė, „Gyvybės sodo“ idėjos autorė bei tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos valdybos pirmininkė Jurgita Butkevičienė.

„Gyvybės sodo“ atidarymo šventės metu buvo sodinami pirmieji raudonai žydinčių obelų sodinukai, ant jų rišami spalvingi kaspinai. Obelaites sodinti padėjo Vilniaus technologijų verslo ir žemės ūkio mokyklos darbuotojai ir mokiniai. „Gyvybės sodo“ misija – įprasminti per penkerius „Krizinio nėštumo centro“ veiklos metus išsaugotas naujų žmonių gyvybes – augančią ir žydinčią jaunąją kartą. Taip pat, tai – jauki, žalia rekreacijos zona, kurią tikimasi pamils Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai.

Viešoji įstaiga „Krizinio nėštumo centras“ įkurta siekiant suteikti pagalbą moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus, taip pat patyrusioms persileidimą, nėštumo nutraukimą ar kūdikio netektį. Centre yra teikiamos nemokamos specialistų konsultacijos, padedančios moterims priimti atsakingą ir informuotą sprendimą.

„Grožį ir prasmę gyvenime kuriame patys. Nepaprasta diena, kai gimsta “Gyvybės sodas”, kai gyvybė įvardinama pačia didžiausia vertybe. Šiandien  pasodinome raudonai žydinčių obelų alėją. Ne vien todėl, kad obelis- tai vaisingumo simbolis. Ne vien todėl, kad Rojaus obelis šnabžda apie pagundą, aistrą, meilę…  Sodinome  obelis, nes žydinčių obelų sodas primena mums vaikystę, primena tėvų namus kvepiantį pavasarį, dūzgiančias bites… Jos  primena mums tėviškę, švelnų ir rūpestingą motinos apsikabinimą, kuris sako, kad Viskas Bus Gerai. Viskas tikrai bus gerai, tik turim rūpintis ne vien savimi, bet ir šalia esančiu. Pamatyti, jei kam sunku, ištiesti pagalbos ranką ir dalintis gerumu.“ – idėjos autorė  Jurgita Butkevičienė.